FAQ Częste Pytania

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania

Jak zamawiać opakowania z firmowym nadrukiem? Prosimy kliknąć TUTAJ

Aby przejść do słownika pojęć prosimy kliknąć TUTAJ

FAQ Częste pytania - Druk

FAQ Częste pytania - Opakowania

FAQ Częste pytania - Serwis

Co oznacza skrót CMYK?

To zestaw czterech podstawowych kolorów farbdrukarskich powszechnie stosowanych w druku wielobarwnym w poligrafii - jasnoniebieski (C -cyan), amarant (M - magenta), żółty (Y - yellow), czarny (K - blacK). Wartości nasycenia określane są w procentach. Przykładowo C:93 Y:44 M:98 K:13 oznacza największe nasycenie koloru amarantowego, a najmniejsze czarnego. Drukując według podanych powyżej składowych otrzymamy kolor ciemnozielony.

 

Czym różni się LDPE od HDPE?

LDPE to polietylen małej gęstości w przeciwieństwie do HDPE, cechującym się gęstszą strukturą. HDPE jest tworzywem przezroczystym i elastycznym, odpornym chemicznie i posiada właściwości bariery ochronnej. Opakowania z HDPE są z reguły mocniejsze i bardzie odporne mechanicznie niż LDPE.

 

 

 

Czy możecie opracować dla nas projekt graficzny?

Tak, jak najbardziej, W takiej sytuacji prosimy o przesłanie materiałów graficznych jakie Państwo posiadacie. Nasi graficy prześlą kilka propozycji. Finalnie po akceptacji i złożeniu zamówienia przystępujemy do ich produkcji.

 

 

 

 

Co to jest Pantone?

Pantone, a dokładniej Pantone Martching System (PMS) to system identyfikacji kolorów opracowany przez firmę Pantone inc. z USA. Każdy kolor oznaczony jest numerem, a pełna skala składa się z 1761 kolorów. Powstają przez zmieszanie 18 różnych pigmentów stąd ich odwzorowanie CMYK i RGB nie jest oczywiste. O ile druk CMYK jest stosowany głównie do druku zdjęciowego to system Pantone przede wszystkim do dokładnego odwzorowania kolorów firmowych.

Z czego wykonane są torby jutowe?

Surowcem do produkcji tego typu toreb jest włókno wytwarzane z łodyg rośliny juty. Wytworzona w procesie produkcyjnym tkanina cechuje się naturalnym i charakterystycznym splotem płóciennym. Występuje w kolorze szarym lub naturalnie złotym, w gramaturze od 125 do 350 g/m2.                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Co w sytuacji gdy nie mam loga w wersji wektorowej?

Nasz dział graficzny jest w stanie odrysować logo na podstawie przesłanych plików graficznych. Po złożeniu zamówienia odrysowane logo przesyłamy zwrotnie dla celów dalszego wykorzystania.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Czy można łączyć CMYK z systemem Pantone?

Tak, jak najbardziej. Przykładowo opakowanie z grafiką zdjęciową wraz z jednokolorowym logiem firmowym o określonym kolorze Pantone np. 450 (oliwka) będzie wydrukowane w systemie czterokolorowym CMYK oraz dodatkowo z jednym kolorem Pantone. Finalnie otrzymamy druk pięciokolorowy z doskonałym odzwierciedleniem kolorystyki oliwkowego loga firmowego.                                                                

Potrzebuję elegancką i solidną torbę papierową. Co możecie zaproponować?

Proponujemy torby z linii Premium. Torby tej serii cechują się najwyższą jakością zarówno pod względem zastosowanych materiałów jak i estetyki wykonania. Do ich produkcji wykorzystujemy papiery o podwyższonej sztywności i odporności na odgniecenia. To papiery jednostronnie powlekane C1S oraz kartony z białym spodem o gramaturach od 180-250g/m2                          

Czy wysyłacie próbki opakowań?

Tak, jak najbardziej. W tym celu prosimy o złożenie zapytania bezpośrednio z naszego serwisu on-line lub drogą mailową wraz z podaniem rodzaju asortymentu i danych teleadresowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

                                                     

Co oznaczają rozszerzenia numeru Pantone C i U?

Rozszerzenie C-coated dotyczy papierów powlekanych (np. kredowanych), natomiast U-uncoated papierów niepowlekanych (np. offsetowych). Przykładowo kolor Pantone 485 (czerwony) to ta sama farba, która będzie różniła się w tonacji w zależności od rodzaju podłoża. Stąd we wzornikach pantonowskich rozszerzenia C i U. W przypadku zadruku na foliach z reguły uzyskamy efekt C. 

Potrzebuję opakowanie wyjątkowe. Co możecie zaproponować?

Możemy zaproponować nietypowy kształt, optymalnie dobrane materiały i dodatki, najwyższej jakości druk oraz pełną gamę uszlachetnień. Nasi graficy przedstawią kilka propozycji.

  

 

 

Od jakich ilości przyjmujecie zamówienia?

Możemy wyprodukować nawet bardzo małe ilości np. 50 szt. Czasami realizowaliśmy i takie zlecenia. Nie mniej jednak cena jednostkowa jest ściśle zależna od realizowanego nakładu, a różnica jest dość duża. Czasami warto stosunkowo niewiele dopłacić i zamówić bardziej opłacalny, kilkakrotnie większy nakład.

 

 

Co oznacza skrót RGB?

To system składający się z z kombinacji trzech kolorów R-czerwony, G-zielony, B-niebieski. Stosowany głownie w informatyce. Odpowiada kolorystyce widocznej na ekranie monitora. Nie jest stosowany w poligrafii za wyjątkiem niskonakładowego druku cyfrowego.

Co oznacza określenie 100% pokrycia?

To procentowe określenie powierzchni zadruku arkusza. Opakowanie zadrukowane w 100% oznacza druk na całej powierzchni. Z kolei 20% odpowiada zadrukowi częściowemu np. mały motyw graficzny na białej torbie papierowej.